مرکز تخصصی وقت سفارت و ویزا کانادا و استرالیا
headset_mic 09353575464
<%= Title %>

ویزای کانادا - لیست مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کانادا - راهنمای جامع ویزای کانادا

یکی از عواملی که برای خروج از کشور لازم  است ویزا می باشد . ویزا وسیله ایست برای خروج از یک کشور و ورود به کشور دیگر به مدت مشخص شده . به دلیل تحریم ها و برخی از موارد امنیتی کشور سفارتخانه های کشورهای مختلفی در ایران برداشته شده و جهت اخذ و نوبت سفارت و اخذ ویزای کانادا و برخی کشور ها باید به کشور های همسایه مراجعه شود.جهت اخذ ویزای کانادا تضمینی توسط گروه تخصصی ایرسا و همچنین وقت سفارت کانادا (ویزای موقت و دائم کانادا ) ، ویزای توریستی کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا و غیره می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید .ایرسا مرکز تخصصی مشاوره و اخذ ویزای کانادا و ویزای استرالیا در خدمت هم میهنان عزیزمان می باشد .زمانی نیاز به ویزا دارید که برای دیدار آشنایان و اقوام خود در کانادا میخواهید اقدام کنید و یا جهت شرکت در نمایشگاه ها و همایش های بین المللی در کانادا و همچنین جهت ادامه تحصیل در کانادا نیاز به ویزای کانادا دارید ، هر شخصی میتواند به هر دلیلی نیاز به ویزای کانادا را داشته باشد. شما میتوانید از طریق کارشناسان ما اقدام به اخذ ویزای کانادا کنید . گرفتن مشاوره تخصصی و همکاری با ایرسا ویزا بهترین راه برای اخذ سریع ویزای کانادا می باشد .

جهت مشاهده ی لیست مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کانادا >>> مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کانادا

 

ویزای کانادا

 

کانادا :

کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است. این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌است. کانادا با مساحت ۹٫۹۸ میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان است. کانادا کشوری با تنوع آب هوایی می باشد و  بصورتی می باشد که در یک شب در یک نقطه از کانادا دمای 25 درجه بالای صفر باشد در نقطه ای دیگر 25 درجه زیر صفر می باشد .در بخش زیر توضیحات جامعی را  در مورد انواع ویزای کانادا و شرایط درخواست و نوع ویزای پیشنهادی شما را برایتان قرار خواهیم داد .در ابتدا با انواع ویزای کانادا آشنا شویم.

انواع ویزای کانادا :

ویزای کانادا اصولا دو نوع می باشد

- ویزای موقت کانادا

- ویزای دائم کانادا

در ابتدا باید اهداف اشخاص مشخص شود که جهت ویزای کانادا مشخص شود . ویزای کانادا موقت شامل ویزای توریستی ، ویزای تحصیلی ، ویزای فرصت مطالعاتی جهت شرکت در مراسمات ، نمایشگاه ها ، تجارت و... که هر کدام نیاز به مشاوره ی خاص خود را دارد .برای ثبت درخواست ویزای کانادا نیاز به مرجعه ی حضوری سفارت کانادا می باشد که تمامی مدارک را بصورت حضوری در اختیار سفارت قرا میدهیم که در ایران سفارت کانادا وجود ندارد  .یکی دیگر از راه های اخذ ویزای کانادا ، ثبت نام آنلاین ویزای کانادا می باشد ، ثبت نام آنلاین ویزای کانادا بصورت تخصصی باید انجام پذیرد تا مشکلات بعدی شامل حال اقدام کنندگان نشود .

ویزای موقت کانادا شامل انواع ویزای توریستی کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا و ویزای همراه کانادا ، ویزای فرصت مطالعاتی و... می شود .این نوع ویزا بصورت موقت بوده و افراد پس از مدت زمان مشخص و تعیین شده ای اجازه ی ورود به کانادا را نخواهند داشت .

ویزای توریستی کانادا visitor visa این نوع ویزا جهت توریست ها و گردشگران عزیز صادر می شود . این نوع ویزا  در ایران به نام ویزای 5 ساله یاد شده و در اصل  ویزای مولتی کانادا می باشد . در این نوع ویزای موقت دارندگان ویزا بنابر تاریخ مشخص شده میتوانند به کانادا سفر کنند . هر نوع ویزا یک سری قوانین خود را دارد . به عنوان مثال ویزای توریستی کانداد اصولا 5 ساله می باشد . با هر بار ورود به کانادا اشخاص تا 6 ماه میتوانند در کانادا اقامت داشته باشند ، برای ادامه ی اقامت باید بعد از 6 ماه از کانادا خارج شوند حتی به یک ساعت و مجدد وارد کانادا شده  برای 6 ماه دیگر اقامت گزینند .

 

ویزای کانادا

 

ویزای تضمینی کانادا توسط گروه تخصصی ایرسا یکی از خدمات متمایز گروه ایرسا تضمین خدمات می باشد . اخذ ویزای کانادا با تضمین .به این معنی که در صورت انجام نشدن آن تمامی مبلغ به پرداخت کنده بازگردانده خواهد شد .

سوپر ویزای کانادا  این نوع ویزا نیز توریستی می باشد و شرایط خاص خود را نیز دارا می باشد . همانطور که گفته شد هر نوع ویزا قوانین منحصر به فرد خود را دارد . این نوع ویزا 10 ساله می باشد . با توجه به اینکه پاسپورت ایران 5 ساله است اما می توان پاسپورت را تعویض و برچسب ویزا بر روی پاسپورت جدید الصاق کرد و دیگر نیاز به اقدام دوباره جهت ویزا نمیباشد . در این ویزا اشخاص می توانند با هر بار ورود به کانادا به مدت 2 سال ساکن شوند و بعد از دو سال برای مدت چند ساعت از کشور خارج شده و دوباره ورود خود را برای 2 سال بعد مهیا نمایند .

 

ویزای تحصیلی کانادا : کانادا یکی از بهترین کشورهای خوب برای ادامه ی تحصیل می باشد و دلایل آن بدین شرح می باشد :

- کانادا دارای سیستم آموزشی یکپارچه و از به روز ترین سیستم های آموزشی برخوردار است

- کانادا بیشترین هزینه را در بخش آموزشی در بین تمام کشورهای دنیا کرده و اهمیت بسیار زیادی برای تحصیل و دانش قائل است

- کانادا از سیستم کاملا مجهز و نظام مند آموزشی تحصیلی برخوردار است و....

-مانند بسیاری از کشورهای دیگر کانادا نیز از سیستم آموزشی عمومی و خصوصی برخوردار است و این نوع برای تمامی مقاطع تحصیلی صدق میکند . با توجه به نوع درخواست ویزای تحصیلی کانادا کارشناسان متخصص ما شما را سریعتر به اهدافتان نزدیک خواهند کرد .

 

ویزای دانش آموزی کانادا :

با توجه به قوانین کانادا دانش آموزان خارجی که اقدام به ادامه تحصیل کنند و در مدارس دولتی میخواهند ادامه ی تحصیل دهند سالانه مبلغ مشخصی را به دولت کانادا باید بپردازند . این مبلغ حدودا 10.000 الی 15.000 دلار می باشد .سیستم آموزشی کانادا دارای سطح بندی می باشد . از پیش دبستانی سطح 1 شروع شده تا پایان دوره ی ابتدایی که سطح 6 می باشد  دوران متوسطه ی اول نیز از سطح 7 تا سطح 9  و دوره ی متوسطه ی دوم یا همان دبیرستان نیز از سطح 10 الی سطح 12 می باشد . در استان کبک پیش دبستانی دارای سطح نبوده و جزو دروس مدرسه ای حساب نشده و در کل دارای 11 سطح آموزشی می باشد .

 

ویزای دانشجویی کانادا :

این نوع ویزا نیز جهت دانشجویان عزیز که نیاز به ادامه تحصیل در کانادا دارند مهیا می باشد .

ویزای کانادا

 

ویزای فرصت مطالعاتی کانادا :

همانطور که از نام این نوع ویزا مشخص است جهت ارتقاء سطح علم و دانش به واجدین شرایط اهدا خواهد شد .

 

ویزای همراه تحصیلی کانادا :

این نوع ویزا جهت والدین و یا فرزندان و همسر اشخاص می باشد . زمانی که اشخاص فرزند خود را برای ادامه ی تحصیل خود به کانادا می فرستند یکی از دغدغه های آنها اسکان و خوراک و سلامت فرزندانشان می باشد . با این وجود و این شرایط ویزای همراه تحصیلی به کمک آنهاآمده و شرایطی را مهیا میکند که والدین نیز تا پایان درس فرزندان خود بتوانند در کنار آنها بمانند . و همین نوع ویزا جهت افرادی که همسرشان در کانادا در حال تحصیل می باشد نیز صدق می کند .

 

ویزای توریستی  Temporary Resident Visa  این نوع ویزا میتوان همزمان با درخواست ویزای تحصیلی دانش آموزان در دانشگاه و یا مدرسه ارسال ‌شود، والدین یا دانشجویان می‌توانند ویزای همراه کانادا را با اعتبار ۶ ماهه دریافت کنند ودر این نوع ویزا در صورتیکه یکی از والدین دارای ویزای کار یا تحصیل باشد، فرزندان آنها برای دریافت ویزای تحصیلی نیازی به ارائه نامه قبولی از مدارس را ندارند و میتوانند بدون مشکل برای ویزای کانادا درخواست کنند.

ویزای اجازه کار  OPEN WORK PERMIT  در صورتی که دانشجو در یکی از کالج‌های معتبر کانادا به صورت تمام وقت پذیرفته شده باشد ، همسر شخص می‌تواند برای ویزای کار اقدام نماید. این نوع ویزا به همسر متقاضی این اجازه را میدهد که به صورت تمام‌ وقت و بدون نیاز به دریافت مجوز درکانادا کار یا تحصیل کند. همزمان با این نوع ویزا میتوان برای ویزای تحصیلی کانادا نیز اقدام نمایید .

 

شرایط دریافت ویزای کانادا :

یکی از مهمترین عوامل دریافت ویزای کانادا آشنایی با چک لیست و داشتن مدارک و خصوصیات داخل فرم می باشد که در صفحه ی چک لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا قرار دارد . در این  چک لیست تمام شرایط برای درخواست ویزای کانادا قرار داده شده که میتواندی بصورت ماکلا واضح و کامل مشاهده نمایید . همینطور برای مشاهده ی سایر چک لیست ها میتوانید از طریق لینک های زیر وارد شوید

چک لیست ویزای دانشجویی کانادا     چک لیست ویزای فرصت مطالعاتی کانادا   چک لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا

 

مراحل کلی برای ثبت آنلاین و اخذ ویزای کانادا :

- ایجاد حساب کاربری در سامانه ی سفارت کانادا و تکمیل فرم های مربوطه

- درخواست ویزا

- پرداخت آنلاین هزینه های مربوط به انگشت نگاری و ویزا

- دریافت برگه ی تایید شده توسط سفارت کانادا به همرا شماره ی پیگیری

- مرحله ی بعد برگه ی انگشت نگاری را دریافت کرده  و در یکی از سفارت خانه های کانادا در اطراف ایران حضور یافته و مراحل انگشت نگاری را انجام خواهید داد

- و در انتها بررسی نهایی انجام شده و توسط سفارت تایید شده

- و در مرحله ی نهایی تحویل ویزا در سفارت کانادا

 
ویزای کانادا

 

یکی از نکات مهمی که باید در هنگام اخذ ویزا گرفته شود اعتبار پاسپورت میباشد که دست کم 1 سال اعتبار داشته باشد .

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا :

- اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام کلیه پاسپورت های قدیمی که در آن ها ویزا درج شده است.

- یک قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی با زمینه سفید

- ترجمه شناسنامه

- ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر (در صورت همراهی فرزندان حتما گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود.)

- تکمیل فرم اطلاعات فردی و فرم اطلاعات خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه

- نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و ممهور به مهر امور بین الملل بانک به همراه گردش چهار ماهه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. در صورتی که گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه دارید نیز ارائه دهید (مدت اعتبار نامه تمکن مالی و ریزپرینت ۴ ماه اخر یک ماه است.)

- در صورت نداشتن دعوت نامه، ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامی است.

- ترجمه رضایت نامه محضری برای همراهی فرزندانی که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن ها را همراهی نمی کند.

- کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی

- کارفرمایان: ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

- مدرسه یا دانشگاه مد نظر باید نامه پذیرش را کامل کرده و برایتان بفرستند و شما باید نامه اصلی را با فرم مجوز تحصیلی پر کرده و ارسال نمایید

- پاسپورت متقاضی و همراهان

- ۲ قطعه عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ زمینه سفید و هر یک از همراهان – نام و تاریخ تولد هر فرد باید پشت عکس نوشته شود

- نامه بانک از کانادا اگر پولتان را به کانادا فرستاده اید

- نامه وام دانشجویی از موسسه مالی

- نامه تمکن مالی ۴ ماه اخیر

- نامه تمکن مالی به همراه مبلغ مبدل به دلار کانادا

- فیش واریزی تحصیل

- نامه مالی ساپورت کننده؛ چه شخصی باشد چه موسسه

 

مدارک لازم برای دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

تمامی موارد اشاره شده در مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی بعلاوه :

- گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن

- رزومه کامل و عکس دار با ذکر تمامی تاریخ ها و سوابق شغلی در صورت موجود بودن

- نامه پذیرش از دانشگاه کانادایی

- ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه ریزنمرات آخرین مقطع تحصیل

- نامه از دانشگاه محل تحصیل یا وزارت علوم (ایران) مبنی بر اینکه شما را حمایت مالی می کنند.

- فرم LMIA

- رسید پرداختی ۲۳۰ دلار که از کانادا پرداخت شده باشد

- ارائه مدرک زبان معتبر، در صورت لزوم

در صورت نیار به توضیحات بیشتر میتوانید از طریق مقالات تخصصی و یا صفحه ی پرسش و پاسخ و همچنین میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید . تمامی خدمات مشاوره ای ما کاملا رایگان می باشد . ایرسا راهی مطمئن برای اخذ ویزای کانادا و ویزای استرالیا

 شماره تماس جهت مشاوره رایگان : 09353575464